شرکت بازرگانی توان افزا

مجوز ها و معافیت های گمرکی

مجوز ها و معافیت های گمرکی

گروه بازرگانی توان افزا در این مطلب قصد دارد به معرفی مجوز ها و معافیت های گمرکی بپردازد.

دو نوع کاهش قیمت در تعرفه وجود دارد :

1- کاهش بی قید و شرط یا معافیت از مالیات بر اساس یک سری اصول مشخص.

2-کاهش تعرفه مشروط و معافیت که تعرفه ورودی کاهش می یابد و به خاطر نوع استفاده ای که کالا دارد از حقوق ورودی معاف می شود.

 

آیا من برای واردات نیاز به اخذ مجوزی دارم؟

به عنوان یک تاجر برای واردات نیازی به مجوز ندارید ولی بعضی از اقلام هستند که دولت برای واردات آن ها یکسری مجوز را لازم می داند.که برای اطلاعات بیشتر می توانید با گروه بازرگانی توان افزا تماس حاصل کنید.

یکسری از اقلام عمومی مثل محصولات غذایی ،لبنی،گیاهی،حیوانی و یا دارو ها ،برندهای معتبر کفش و کیف و چمدان و اسباب بازی و محصولاتی که قانون کپی رایت در آن ها رعایت می شود مثل سی دی و دی وی دی و نوار کاست نیاز به مجوزهایی دارند که در ذیل یک یه یک بررسی خواهیم کرد.

برای انجام تمامی امور شما نیاز به یک شماره ی وارد کننده دارید به این معنا که شما به عنوان دریافت کننده نهایی کالا شناخته می شوید .اگر شما شماره ی کد اقتصادی هم داشته باشید می تواند کفایت بکند.اگر هیچ کدام از شماره ها ی کارت بازرگانی و شماره کد اقتصادی را ندارید می توانید با شماره تامین اجتماعی خودتان نیز کار کنید،اگر نمی خواهید این شماره را به شرکت حمل و نقل و کشتیرانتی بدهید ،و کالای وارداتی شما برای مصرف شخصیتان هست و ارزش آن کمتر از 2500 دلار است و توسط حق العملکار گمرکی ترخیص گردیده ، می توانید از کارت بازرگانی شخص ثالثی استفاده کنید.

یکسری مجوزها برای انجام امور گمرکی و ترخیص کالا نیاز هست که آن ها را گروه بازرگانی توان افزا در جایگاه شرکت ترخیص کار برای شما اخذ می کند و تمامی امور گمرکی را با متخصصانی که دارد برای شما کنترل می کند.

تخفیف تعرفه و معافیت های تعرفه ای در خصوص ترخیص کالا

  1. تعرفه ترجیحی:بین ایران و کشور های ازبکستان ،پاکستان ، تونس ، سوریه ،کوبا ،بوسنی و هرز گوین ، قرقیزستان و ونزوئلا وجود دارد،کالابا ماخذ کمتری به این کشورها وارد یا صادر میگردد
  2. معافیت درپرداخت حقوق ورودی :در یکسری گمرکات کالا درصدی معافیت در سود بازرگانی میگردد از قبیل کالای وارداتی به گمرک بندر خرمشهر 25 درصد ، گمرک آبادان 20 درصد و گمرک بندر امام خمینی  10 درصد
  3. استرداد حقوق ورودی مواد اولیه و تجهیزات واحد های تولیدی : حقوق ورودی پرداخت شده توسط واحدهای تولیدی که احراز فعالیت شده اند و مواد اولیه و تجهیزات تولیدی وارد کردند و عوارض آن را نیز داده اند پس از مدتی به آنها حقوق ورودی پس داده میشود
  4. معافیت از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده

مجوزهای لازم جهت ترخیص کالا

 

دو نوع مجوز هنگام ترخیص کالا صادر میگردد: مجوز ورود و مجوز ترخیص
  1. ترخیص کالا با استاندارد اجباری
  2. ترخیص کالا با توجه به مجوز وزارت راه
  3. ترخیص کالا با ارائه مجوز بهداشت:جهت واردات کالاهی آرایشی و بهداشتی و مواد غذایی

  4. ترخیص کالا با مجوز تجهیزات پزشکی:

این مجوز مربوط به واردات تجهیزات پزشکی ، دندانپزشکی و آزمایشگاهی میباشد .آیامیدانید کالاهایی که کاربرد عمومی آزمایشگاهی( که جنبه تشخیصی یا تحقیقاتی ندارند) دارند ازگرفتن مجوز تجهیزات پزشکی معافند.

مانند  روپوش‌های آزمایشگاهی، ترازو، بن‌ماری، برس‌، بورت، قفس، سانتریفیوژ، چمبر، لوله آزمایشگاهی، کنترلر دما، سطح مایع، کلکتور، تراکم‌سنج، رقیق‌کننده، توزیع‌کننده، کاغذ فیلتر، فواره، فریزر، منتل حرارتی، هموژنیزه‌کننده، هود، انکوباتور، روتاتور آزمایشگاهی، ظروف آزمایشگاهی، میکروسکوپ، مخلوط‌کن، مانیتور، پمپ، تجهیزات خنک‌کننده محفظه، یخچال، سمپلر، سرنگ، ترموگراف، ترمومتر، تایمر، جعبه‌های مشاهده، دستگاه‌های گرم کننده، سیستم تصفیه آب و … از جمله تجهیزات و ملزومات با کاربرد عمومی آزمایشگاهی است.

5.ترخیص کالا با اخذ مجوز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان:جهت ترخیص اسباب بازی

6.ترخیص کالا با مجوز انرژی اتمی:ضایعاتروی،سرب،آلومینیوم،نیکل،مس،راکتورهای هستهاس ، ماشین هایجوشکاری لیزری ، دستگاه هایی که تشعشعات آلفا، بتا وگاما دارندو..

7.ترخیص کالا با مجوز وزارت دفاع :

این مجوز برای کالاهای قابل اشتعال و انفجار و آنهایی که کاربرد نظامی دارند لازم به اخذ است

8.ترخیص کالا با مجوز وزارت جهاد کشاورزی:

واحدهای مختلف این وزارتخانه عبارت است از:معاونت دام ،قرنطینه  گیاهی نهال ،بذر و یا جهت واردات سموم به سازمان حفظ نباتات ارجاع میگردد.

9.ترخیص کالا با مجوز قرنطینه :

مجوز قرنطینه خود به دوسته تقسیم می شود:
1. مجوز نباتی
2. مجوز حیوانی

10.ترخیص کالا با مجوز ارتباطات و مخابرات ایران: تجهیزات مخابراتی و رایویی و کنترل کننده دستگاهها و تجهیزات ناوبری ر فصل 85 کتاب. :که هنگام ثبت سفارش پروفرما باید از قبل توسط سازمان تنظیم مقررات مجوز صادرگردد

مجوز ترخیص :

پس از اظهار کالا به گمرک، نماینده ازکالای شما بازدید میکند و نمونه آنرا به اداره استاندارد میدهد و پس از تائید آن توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی،کالا آماده ترخیص میگردد

11.کمیسیون ماده یک مجوز ورود کالا مستعمل بوده و واحد تولیدی هیچ گونه پروانه فعالیت از اداره صنایع و معادن نداشته باشد

بخشی از خدمات گروه بازرگانی اقتصاد قرن:

اخذ مجوز بازرگانی یک روزه ثبت سفارش

اخذ تمام مجوزها از سازمان های مربوطه

اخذ معافیت ها از وزارت خانه های مربوطه

اخذ مجوز کمیسیون ماده یک

جهت  هماهنگی و اطلاع از معافیت ها و مجوز ها در خصوص ترخیص کالا با گروه بازرگانی توان افزا حاصل نمایید.

 

طراحی و اجرا: شرکت توان افزا

1396© کلیه حقوق سایت مربوط به شرکت بازرگانی توان افزا می باشد.